خواص انجیر برای سلامتی
0
خواص انجیر برای سلامتی

طعم این میوه های زیبا بسیار شیرین است ، باورش سخت است که برای شما نیز مفید نباشد. بدون شک در مورد خواص انجیر برای سلامتی بدن اطلاعات خوبی دارید. اما در این مقالۀ فروشگاه تازه چین مختصری در مورد این خواص و مزایا توضیح داده ایم که پیشنهاد می کنیم تا انتها بخوانید.

در ایران ماههای مرداد و شهریور فصل انجیر است که می تواند تا ماه مهر هم ادامه داشته باشد. انواع مختلفی از انجیر از قفسه های فروشگاه های مواد غذایی مانند انجیر بلک میشن (black mission) ، انجیر قهوه ای ترکیه و انجیر کادوتای سبز(Green Kadota)  فراخوانی می کنند. هنگامی که آنها را لمس می کنید و نرم هستند و بدون هیچ گونه نشانه و شکستگی در پوستشان ایجاد نمی شود، نشان می دهد که رسیده هستند

اگر تا به حال انجیر تازه رسیده خورده باشید ، می دانید که طعم آنها مانند مخلوط آسمانی عسل و توت ملایم با بافتی شبیه مربا است. اما انجیر از اینها هم خوشمزه تر و همچنین فوق العاده مغذی تر است. در اینجا چند مورد از خواص انجیر برای سلامتی را برایتان توضیح داده ایم.

همچنین بخوانید: خواص برگ انجیر

خواص انجیر برای سلامتی

فیبر بالایی دارند

از خواص انجیر برای سلامتی این است که فیبر زیادی دارد. یک عدد انجیر خام بزرگ حدود دو گرم فیبر دارد. بسته به اندازه، یک وعده انجیر به طور کلی شامل دو تا سه عدد انجیر است. این بدان معناست که خوردن یک وعده انجیر می تواند چهار تا شش گرم فیبر را برای بدنتان تأمین کند – FDA پیشنهاد می کند که هر روز تقریباً یک چهارم 28 گرم بخورید.

فیبرها با نرم کردن مدفوع ، منظم تر شدن حرکات روده و جلوگیری از یبوست می توانند به سلامت دستگاه گوارش کمک کنند.  علاوه بر این، به پایین نگه داشتن کلسترول کمک می کند ، زیرا فیبر کلسترول را به هم متصل کرده و از بدن خارج می کند.

خواص انجیر برای سلامتی : آنها منبع خوبی از پتاسیم هستند

پتاسیم یک ماده معدنی است که برای سلامت قلب و کنترل فشار خون مهم است. بدون شک می توانید پتاسیم مورد نیاز بدن خود را با موز و سیب زمینی تأمین کنید، اما انجیر می تواند یک ترکیب جدید جالب را ایجاد کند! یک عدد انجیر بزرگ 148 میلی گرم پتاسیم دارد و یک وعده انجیر حدود 10 درصد از نیاز روزانه شما را تأمین خواهد کرد.

انجیر منبع ویتامین A است

یک وعده تشکیل شده از دو عدد انجیر متوسط تقریباً یک درصد نیاز روزانه شما به ویتامین A را در بر دارد. بدن شما از به دلایل فراوانی به ویتامین A نیاز دارد:

برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن

سالم نگه داشتن بینایی

برای کمک به سلامت قلب ، ریه ها و سایر اندام های شما

برای کمک به سلامت باروری

انجیرها در هنگام خشک شدن بیشتر ویتامین A خود را از دست می دهند ، بنابراین اگر بدنبال این ماده مغذی خاص هستید از انجیر تازه استفاده کنید. در نتیجه، یکی از دیگر خواص انجیر برای سلامتی این است که سرشار از ویتامین A است که برای بدنتان بسیار ضروری است.

خشک کردن انجیر
خرید انجیر گوشتی استهبان تازه چین

آنها غنی از منیزیم هستند

انجیر منبع خوبی از منیزیم است و این فواید حتی پس از خشک شدن انجیر نیز باقی می ماند. یک وعده انجیر ، بسته به جنسیت و سن شما ، حدود هشت تا 12 درصد از نیاز روزانه شما به منیزیم را تأمین خواهد کرد. منیزیم یک ماده مغذی است که برای بسیاری چیزها مهم است:

عملکرد عضلات و اعصاب
سلامت استخوان
ساخت پروتئین ها
حفظ سطح قند خون و فشار خون


انجیر سرشار از آنتی اکسیدان ها

از خواص انجیر برای سلامتی می توان به این مورد اشاره کرد که انجیر حاوی آنتی اکسیدان های مختلف به ویژه ترکیبات فنولیکی از خانواده فلاوونوئیدها است. پوست آن که خوشبختانه در اکثریت موارد خورده می شود و آن را دور نمی اندازند، حاوی ترکیبی از انواع آنتی اکسیدان های این میوه است. بهتر است بدانید که انجیرهای تیره رنگ در مقایسه با انواع روشن آنتی اکسیدان بیشتری دارد. علاوه بر این، میزان آنتی اکسیدان انجیر تازه بیشتر از انجیر خشک است، چون برخی از ترکیبات فنولیکی موجود در میوه در روند خشک شدن آن ها از بین می روند. البته انجیر خشک نیز قدرت آنتی اکسیدانی دارد اما میزان آن از دیگر میوه های خشک مانند زردآلوی خشک، آلو خشک و کشمش کمتر تخمین زده شده است. این میوه های کوچک حاوی میزان کمی کاروتنوئید و همچنین لیکوپن، لوتئین و بتاکاروتن هستند.

این مقاله را نیز بخوانید: خواص انجیر و عسل

خواص انجیر برای سلامتی : انجیر برای سلامت مجاری تنفسی مفید است

استفاده از انجیر به صورت شربت برای برطرف کردن ترشح نایژه ها مفید است. در واقع، انجیر برای مقابله با مواردی مانند آسم، برونشیت مزمن، لارنژیت، آنژین و همچنین تراکئیت (عفونت نای) می تواند بسیار مفید باشد. خاصیت نرم کننده، خلط آور و ضد سرفه این میوه برای مقابله با سیاه سرفه یا ذات الریه کمک زیادی می کند.

انجیر داروی مورد علاقه مادربزرگ ها

مادربزرگها از این میوه مفید به عنوان جوشانده و نرم کننده اعضای داخلی و بیرونی بدن استفاده می کردند. جوشانده انجیر به عنوان پانسمان باعث برطرف شدن عفونت پوستی، زخم یا جراحات خفیف پوستی و آبسه دندان استفاده می شود. اگر لثه های ضعیفی دارید نیز حتماً این میوه را بیشتر مصرف کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.