خواص برگ انجیر
0
خواص برگ انجیر

برگ انجیر که زمانی برای محافظت از حریم خصوصی آدم و حوا و آراستن بدن یونانیان و رومیان مورد استفاده قرار می گرفت ، بیشتر به دلیل نمادگرایی معنوی و افسانه ای شناخته می شود. برای آشنایی با خواص برگ انجیر با ما همراه باشید.

اگرچه این برگهای بزرگ به عنوان پوشش بدن مناسب عمل می كنند ، اما می توانند به یك ظرف دلپذیر تبدیل شوند.در حقیقت ، برگ انجیر نه تنها خوراکی است ، بلکه پس از مصرف نیز فواید مختلف سلامتی را برای انسان دارد. در این مقالۀ فروشگاه تازه چین برخی از خواص برگ انجیر برای سلامتی را برایتان توضیح داده ایم.

همچنین بخوانید: خواص شربت انجیر و طرز تهیه آن

شناسایی

انجیر که روی درخت فیکوس رشد کرده ، یکی از اعضای مغذی و شیرین خانواده توت است. میوه های ملایم را می توان کامل مصرف کرد و معمولاً به صورت خشک هم خورده می شوند. با این حال ، می توان آنها را به صورت خام ، پخته ، پخته و کبابی نیز مصرف کرد. انجیرها در کنار برگهای سبز روشن با شکلی کاملاً مشخص رشد می کنند. در برخی وب سایتها برگهای این میوه را “برگهای انگشت مانند منحصر به فرد ، عمیق لوب دار” توصیف می کند.

خواص برگ انجیر
خواص برگ انجیر

خواص برگ انجیر برای دیابت

همانطور که در وب سایت Elements 4 Health توضیح داده شده است ، مصرف برگ انجیر می تواند چندین خاصیت برای بدن داشته باشد. در میان این مزایا ، خواص برگ انجیر برای دیابت آن جزو شناخته شده ترین فواید است. وقتی یک فرد دیابتی برگهای انجیر را مصرف می کند ، مقدار انسولین مورد نیاز بدنش را کاهش می دهد. این اثرات خارق العاده باعث می شود افراد مبتلا به دیابت انسولین کمتری را از طریق تزریق تجویز کند که این یک روند پرهزینه و اغلب مادام العمر است. برای بهره‌مندی از این خواص می توانید آب گرفته شده از این برگها را مصرف کنید. برای انجام این کار، برگهای انجیر را در آب آشامیدنی جوشانده و بگذارید ۱۵ دقیقه سرد شود و سپس آن را میل کنید. اگر طعم دمنوش را دوست نداشتید، با کمی عسل یا چوب دارچین مزه آن را بهتر کنید. 

تری گلیسیرید

علاوه بر این، در مطالعات نشان داده شده است که برگ انجیر در کنار داشتن خواص ضد دیابت ، می تواند سطح تری گلیسیرید بدن را کاهش می دهد. تری گلیسیرید فرم ذخیره چربی در داخل بدن است. اگرچه برای سلامتی و عملکرد بدن به مقدار مشخصی تری گلیسیرید نیاز است ، اما مقدار زیادی تری گلیسیرید می تواند خطر چاقی و بیماری های قلبی را بسیار افزایش می دهد. با این حال ، رژیم غذایی با مصرف منظم برگ انجیر ممکن است به کاهش این خطرات سلامتی کمک کند زیرا به تدریج سطح تری گلیسیرید را کاهش می دهد. از دیگر خواص برگ انجیر این است که می تواند سطح تری گلیسیرید بدن را کاهش دهد.

نوسان در سطح تری ‌گلیسیرید‌ها غالباً در اثر بیماری‌های کلیوی، اختلالات لیپیدی ژنتیکی و کم‌کاری تیروئید ایجاد می‌شود. برای اطمینان از نگه داشتن تری‌گلیسیرید در سطح سالم، باید دم کرده برگهای انجیر را به صورت روزانه مصرف کنید علاوه ‌براین، این چای، وزن اضافی بدن را گرفته و خطر بیماری‌های قلبی را به حداقل می‌رساند. 

خواص برگ انجیر

خواص برگ انجیر در درمانهای خانگی

همراه با اثرات چشمگیر ضد دیابت و کاهش تری گلیسیرید ، از خواص برگ انجیر در انواع دیگر درمان های خانگی برای شرایط مختلف پزشکی نیز استفاده می شود. در حقیقت ، وب سایت Natural News برگ های ملایم را برای درمان بیماری های مختلف از برونشیت گرفته تا زخم توصیه می کند. بر اساس این وب سایت ، چای برگ انجیر می تواند برای مشکلات قلبی عروقی ، بیماران سرطانی و افراد مبتلا به فشار خون مفید باشد. برای تهیه چای برگ انجیر ، کافی است برگ های انجیر را حداقل به مدت 15 دقیقه در آب بجوشانید. یک درمان خانگی برای برونشیت شامل جوشاندن آب با سه برگ انجیر و پیلونسیلو ، یک قند تصفیه نشده است. درمان خانگی زخم شامل جویدن و بلعیدن روزانه دو برگ انجیر کامل است.

دستور العمل

اگرچه برگ انجیر خوراکی است ، اما در دستور العمل های بسیار کمی از آنها استفاده می شود. در حقیقت ، در برخی مطالعات اذعان شده است که برگ های انجیر معمولاً فقط برای “بسته بندی مواد غذایی” استفاده می شود. به عنوان مثال ، در وب سایت Saveur دستور العمل “ماهی خاردار کبابی پیچیده شده با برگهای انجیر” ارائه شده است ، در حالی که در وب سایت مارتا استوارت دستور العمل “ماهی قزل آلا بسته بندی شده در برگهای انجیر” ارائه شده است. از برگ ها می توان به عنوان بسته بندی برنج و سبزیجات نیز استفاده کرد و به غذا طعم مدیترانه ای داد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.