خواص فندق برای سلامتی
0
خواص فندق برای سلامتی

همان طور که می دانید، فندق یک میان وعده خوشمزه و افزودنی خوبی برای بسیاری از غذاها است. هنگامی که آنها را در یک رژیم غذایی متعادل و کنترل شده از طریق کالری قرار می دهید ، در کنار سایر آجیلها می تواند مزایای سلامتی زیادی برایتان داشته باشد. در این قسمت از مقالات فروشگاه تازه چین 8 مورد از خواص فندق برای سلامتی را برایتان توضیح داده ایم.

فندق حاوی مواد زیر است:

ویتامین E

چربی سالم

پروتئین

فیبر رژیمی

در این مقاله، برایتان توضیح خواهیم داد که فندق چگونه می تواند به سلامت بدن کمک کند، از کاهش سطح کلسترول گرفته تا بهبود مقاومت به انسولین.

همچنین بخوانید: فندق

8 مورد از خواص فندق برای سلامتی

فندق به روشهای زیر می تواند به بهبود سلامت افراد کمک کند:

1. کمک به اجابت مزاج

فندق سرشار از فیبر غذایی است. خوردن مقدار زیادی فیبر حرکات منظم روده را تنظیم کرده و بهبود می بخشد و به جلوگیری از یبوست کمک می کند. دستورالعمل های رژیم غذایی در ایالات متحده توصیه می کند که زنان در سنین 31 تا 50 سالگی روزانه 25.2 گرم (گرم) فیبر غذایی بخورند. مردانی که در همان محدوده سنی هستند باید روزانه 30.8 گرم فیبر مصرف کنند. یک وعده 28 گرم فندق حاوی حدود 2.7 گرم فیبر غذایی است.

فواید فندق خام
فندق تازه

2. خواص فندق برای سلامتی : کاهش وزن

طبق تحقیقات اخیر ، خوردن آجیل ممکن است به برخی افراد کمک کند تا وزن خود را کاهش دهند. در یک مطالعه در سال 2018 مشخص شده است که بین مصرف آجیل ، کاهش وزن و خطر چاقی کمتر رابطه مثبتی وجود دارد. در این مطالعه ، شرکت کنندگانی که آجیل بیشتری مصرف کردند ، در مقایسه با افرادی که مصرف نکردند ، دچار اضافه وزن می شوند. در حالی که این تحقیق وجود همبستگی بین این موارد را نشان می دهد ، در مطالعات بیشتر باید ارزیابی شود که آیا بین خوردن آجیل و کاهش خطر افزایش وزن رابطه ای وجود دارد یا خیر.

3. محافظت در برابر آسیب سلول

فندق سرشار از آنتی اکسیدان است. از خواص فندق برای سلامتی این است که حاوی ترکیباتی است که از اکسیداسیون سلول ها محافظت می کنند. این مواد میزان آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد را کاهش می دهند. علاوه بر این، فندق حاوی آنتی اکسیدان ویتامین E است. برخی تحقیقات نشان می دهد که ویتامین E می تواند بدن را در برابر انواع آسیب های سلولی مرتبط با سرطان محافظت کند.

4. کاهش کلسترول

خوردن فندق می تواند به کاهش سطح کلسترول کمک کند. در یک مطالعه در سال 2013 مشخص شده است که یک رژیم غذایی غنی از فندق می تواند باعث کاهش سطح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم در شرکت کنندگان می شود. این نوع کلسترول می تواند خطر مشکلات قلبی را افزایش دهد. محققان با انجام این آزمایش نتیجه گرفتند که بهترین راه برای بهره مندی از خواص فندق برای سلامتی ، خوردن هر روز بدون افزایش کالری دریافتی در فرد است.

نتایج یک بررسی در سال 2016 نیز نشان داد که فندق می تواند سطح کلسترول مضر را کاهش دهد.علاوه بر این، هیچ افزایشی در وزن بدن شرکت کنندگان در این آزمایش مشاهده نشد. این امر می تواند برخی از نگرانی ها را در این زمینه که مصرف آجیل های پر کالری می تواند منجر به افزایش وزن شود ، کاهش دهد.

5. خواص فندق برای سلامتی : بهبود حساسیت به انسولین

خوردن مخلوط آجیل محتوی فندق می تواند به بهبود حساسیت به انسولین کمک کند.یک آزمایش کوچک در سال 2011 نشان داد که خوردن روزانه مخلوط 30 گرم مغز که حاوی 7.5 گرم فندق است می تواند باعث افزایش حساسیت انسولین شرکت کنندگان در طی 12 هفته شود.کاهش حساسیت به انسولین در ایجاد دیابت نوع 2 نقش دارد. بهبود این حساسیت خطر ابتلا را کاهش می دهد.

خواص فندق در طب سنتی

6. کمک به سلامت قلب

از خواص فندق برای سلامتی این است که می تواند به تقویت قلب سالم کمک کند. یک مطالعه در سال 2013 نشان داده است که خوردن یک رژیم غذایی غنی از فندق می تواند نشانگرهای زیستی خطر قلبی عروقی را بهبود بخشد و به طور بالقوه خطر مشکلات قلبی را کاهش می دهد.

7. کاهش التهاب

خوردن فندق می تواند به کاهش التهاب کمک کند. مطالعه ای در سال 2013 نشان داد که خوردن یک رژیم غذایی غنی از فندق باعث کاهش علائم التهاب در بین شرکت کنندگان می شود. با این حال ، مطالعه دیگری تغییر در نشانگرهای التهابی پس از خوردن فندق را ناچیز دانست. برای تعیین قطعی اثر فندق بر التهاب باید تحقیقات و بررسیهای بیشتری انجام شود.

8. افزایش تعداد اسپرم

در تحقیقات اخیر مشخص شده است که مصرف آجیل بیشتر ، از جمله فندق ، می تواند باعث افزایش تعداد اسپرم و بهبود کیفیت آن شود. محققان تأکید می کنند که این مطالعه کوچک شامل شرکت کنندگان سالم و بارور بود. برای تعیین اینکه آیا چنین مزایایی برای جمعیت وسیع تر اعمال می شود یا خیر، تحقیقات بیشتری باید انجام شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.