خواص گردو برای کبد
0
خواص گردو برای کبد
کیفیت و تازگی محصولات تازه‌چین را دست کم نگیرید!
همین امروز فرصت دارید تا با ثبت نام در تازه‌چین از کد تخفیف اولین خرید محصولات با کیفیت تازه‌چین برخوردار شوید!
ثبت نام و دریافت تخفیف

همان طور که می دانید، کبد عضو بسیار مهمی در بدن است که وظیفه اصلی آن تصفیه خون و متابولیسم داروها است و بدیهی است که ایجاد هرگونه اختلال در عملکرد آن  می تواند صدمات جبران ناپذیری به بدن وارد کند. بخشی از کبد از جربی تشکیل شده اما اگر میزان این چربی کبد بیش از حد مجاز بالا رود و به بیش از ۵ الی ۱۰ درصد از وزن خود کبد برسد، بیماری کبد چرب به وجود می آید. کبد چرب از شایع ترین اختلالات کبد در بین مردم است و اگر به موقع شناسایی و درمان نشود، ممکن است به نارسایی کبد منجر شود. در این مقالۀ فروشگاه تازه چین اطلاعاتی در مورد این اختلال و خواص گردو برای کبد چرب را برایتان فراهم کرده ایم.

کبد چرب و خواص گردو برای کبد چرب

علائم کبد چرب

علائم ابتلا به کبد چرب عبارتند از: ضعف، خستگی، احساس سنگینی و فشار در ناحیه فوقانی و راست شکم. به طور کلی، دو نوع بیماری کبد چرب وجود دارد: کبد چرب الکلی و کبد چرب غیرالکلی. در بررسی انجام گرفته در سال ۲۰۱۵ مشخص شده است که مصرف گردو می تواندعملکرد کبد را در بیماران مبتلا به کبد چرب غیرالکلی بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: خواص برگ گردو

مهم ترین عامل ایجاد کبد چرب

مهم ترین عامل ابتلا به کبد چرب، تغذیه نامناسب است. امروزه به دلیل مصرف بالای غذاهای فست فودی مانند ساندویچ و پیتزا، و غذاهای روغنی و مضری که با توجه به سبک غلط زندگی ما  به ویژه در شهرهای بزرگ مصرف می شوند، آمار ابتلا به این بیماری تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است.

درمان بیماری کبد چرب

همانطور که در قسمت بالای این مقاله اشاره کردیم، تغذیه نامناسب مهم ترین دلیل ابتلا به بیماری کبد چرب است؛ بنابراین، داشتن رژیم غذایی مناسب در پیشگیری و درمان این بیماری اهمیت بسیار بالایی دارد. علاوه بر تعیین رژیم غذایی، تغییر سبک زندگی مانند ورزش کردن هم تاثیر بالایی در کنترل بیماری کبد چرب خواهد گذاشت. خوردن برخی مواد غذایی برای درمان کبد چرب مفید است.  در این مقاله به خواص گردو برای کبد چرب  خواهیم پرداخت و در این مورد توضیحاتی می دهیم.

یک رژیم غذایی مناسب برای کنترل کبد چرب شامل استفاده از انواع مختلف خوراکی ها، کاهش کالری دریافتی، خوردن غذاهای فسست فودی و انواع غذاهای پرکالری به میزان کمتر و افزایش دریافت فیبر است که در این میان، استفاده از کربوهیدرات های پیچیده، پروتئین و فیبر که  مدت زمان بیشتری به شما احساس سیری می دهد و انرژی روز شما را تأمین می کند، می تواند بهترین رژیم غذایی باشد. در کنار این موارد، از خواص گردو برای کبد چرب هم غافل نشوید.

در برخی از جوامع، برای کنترل یا درمان کبد چرب رژیم های خاص گیاهی و یا مدیترانه ای را پیشنهاد می کنند که هر از آنها کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند، اما استفاده از مواد سالم و مفید هم می تواند در کنترل بیماری کمک کننده باشد.

خشک کردن گردو تازه

گردو یکی از مفیدترین مغز ها است که مواد معدنی مفیدی دارد، اما استفاده از آن به مقدار زیاد می تواند وضعیت بیماری را بدتر کند، پس باید در مصرف این ماده غذایی حد اعتدال رعایت شود.

خواص گردو برای کبد چرب

حال در این قسمت از مقاله خواص گردو برای کبد چرب را نام برده و در مورد هر یک توضیحاتی می دهیم.

ال آرژنین

 یکی از مواد ارزشمندی که در گردو وجود دارد، اسید آمینه ال آرژنین است. ال آرژنین یکی از اسید آمینه های مورد نیاز و مفید برای بدن است که در سلامت کبد نقش موثری ایفا می کند. این آسید آمینه به سلامت کبد کمک کرده و عملکرد آن را بهبود می بخشد.

امگا ۳ و گلوتاتیون

 گردو یک منبع غنی امگا ۳ و گلوتاتیون است. اینها از مواد پرارزشی هستند که به خوبی می توانند فرآیند سم زدایی در کبد را انجام دهند. پس از خواص گردو برای کبد چرب داشتن همین ماده است که به آن کمک زیادی می کند.

این مقاله را هم بخوانید: کاشت درخت گردو در گلدان

پلی فنون

پلی فنون هایی که در گردو وجود دارند از آسیب وارد شده به کبد که ممکن است دی -گلاکتوزامین و تترا کلرایدکربن آن را ایجاد کرده باشند، به راحتی پیشگیری می کنند.

ویتامین  E

 از جمله مواد مفیدی که در مغز گردو وجود دارد، ویتامین E است که وجود این نوع ویتامین گردو را بسیار محبوب و معروف کرده است. ویتامین E از جمله موادی است که وجود آن با سلامت و عملکرد مناسب کبد رابطه مستقیمی دارد و هنگامی که در بدن باشد یا به آن رسانده شود، به سلامت کبد کمک کرده و می تواند بیماری ها و اختلالات مربوط به کبد را کاهش دهد. به علاوه، این ویتامین علائم بیماری های کبد را که ناشی از چاقی هستند، پایین می آورد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.