مضرات آلو خشک در صورت مصرف بیش از حد
0
مضرات آلو خشک

همان طور که می دانید آلو خشک میوه ای است که به دلیل داشتن طعمی دلچسب اغلب افراد از مصرف آن لذت می برند. حتماً خود شما هم طعم آن را چشیده و لذت برده اید. اما بهتر است این نکته را هم بدانید که خوردن زیاد آلو خشک می تواند مضراتی برای بدنتان داشته باشد. برای آشنایی با مضرات آلو خشک در صورت مصرف بیش از حد، این مقاله وب سایت تازه چین را تا انتها بخوانید.

مضرات آلو خشک در صورت مصرف بیش از حد

همه ما به خوبی می دانیم که آلو خشک یک خوردنی خوشمزه و پرطرفدار است و شاید خیلیها از خوردنش سیر نشوند. اما توجه داشته باشید که با وجود فوایدی این میوه دارد نباید در خوردنش زیاده روی کنید؛ زیرا در این صورت مشکلاتی برایتان ایجاد خواهد شد. همان طور که در مقالات قبل فواید  آلو خشک را توضیح دادیم،  آلو خشک غنی از فیبر است و می توانید آن ها را به دسر خود اضافه کرده و یا آب آن ها را مصرف کنید – اما به یاد داشته باشید که مصرف آن را باید محدود کنید.

همچنین بخوانید: توت سفید و ۸ مورد از خواص آن

مضرات آلو خشک در صورت مصرف بیش از حد که در این مقاله راجع به آن بحث خواهیم کرد، می تواند برایتان بسیار ناخوشایند و آزارنده باشد و بدیهی است که نمی خواهید آنها را تجربه کنید. این مقاله وب سایت تازه چین را بخوانید تا هم با مضرات آلو خشک آشنا شوید و هم بدانید در چه مورد صحبت می کنیم.

اثرات جانبی و مضرات آلو خشک در صورت مصرف بیش از حد کدام است؟

1. خطرات آکریلامید

آلو خشک میزان بالایی از آکریلامید در خود دارد که کارکینوژن و نوروتوکسین در نظر گرفته می شوند. آکریلامید ماده ای است که به طور طبیعی در غذاهای طبیعی یافت نمی شود، به جز در مواردی که در دماهای بالاتر از 100 درجه سانتی گراد پخته شوند. سازمان غذا و کشاورزی اعلام کرده است که میزان آکرولامید مورد نیاز برای آسیب رساندن به نوروپاتیک حدود 500 برابر مصرف غذایی روزانه است.

بنابراین، خوردن آلو خشک نسبتاً ایمن است. با این حال، این نگرانی وجود دارد که وقتی آلو خشک به میزان زیاد به به حیوانات آزمایشگاهی داده شد، بسیار سرطان زا هستند. در اینجا یکی از مضرات آلو خشک در صورت مصرف زیاد مشخص می شود.

این مقاله را هم بخوانید: خواص پوست گردو : خاصیت پوست سبز گردو و پوست چوبی گردو

2. مضرات آلو خشک : می تواند موجب اسهال شود

یکی از مضرات آلو خشک این است که فیبر نامحلول موجود در آن باعث اسهال و یا بدتر شدن آن خواهد شد. به همین دلیل است که وقتی اسهال دارید باید آلو خشک نخورید. علاوه بر این، بعضی از افراد پس از مصرف آلو خشک و آب لیمو تجربه اسهال می گیرند. این امر را می توان به خاصیت لاکساتیو موجود در آلو نسبت داد. آن ها لاکساتیو طبیعی هستند، چون یک ترکیب لاکساتیوی به نام سوربیتول در خود دارند. بنابراین، مصرف کنترل نشده و یا خوردن بیش از حد این میوه می تواند باعث ابتلا به اسهال شود.

مضرات آلو خشک
آلو بخارا

برخی منابع درباره عدم تحمل فروکتوز در بسیاری از افراد هم صحبت می کنند که می تواند به گرفتگی عضلات شکم و اسهال منجر شود. یکی دیگر از مضرات آلو خشک در صورت مصرف بیش از اندازه این است که این میوه مقادیر زیادی شکر در خود دارد که ممکن است باعث بروز چنین مشکلی شوند.

3.  مضرات آلو خشک : می تواند موجب افزایش وزن شود

آلو خشک 137 کالری و 22 گرم شکر دارد. این مسئله کمی بالاتر از اینها است. به طوری که یک فنجان آب آلو خشک شامل حدود 185 کالری است. با اینکه فیبر موجود در این میوه می تواند به کاهش وزن کمک کند اما مصرف بیش از حد آن می تواند اثر معکوس داشته باشد.

علاوه بر این، آلو خشک گلیسیمیک بالایی دارد (میزان هر غذایی خاصی که میزان گلوکز فرد را افزایش می دهد). درواقع، یکی دیگر از مضرات آلو خشک در صورت مصرف بیش از حد آن است است که آلو خشک می تواند سطح قند خون شما را بیش از میوه های دیگر افزایش دهد.

4. مضرات آلو خشک : می تواند مشکل وابستگی مُلینی را افزایش دهد

آلو خشک به عنوان مُلین هم استفاده می شود. با این حال، افرادی که یبوست دارند نباید برای پاک کردن سیستم گوارشی خود بیش از حد به آلو متکی شوند. از مضرات آلو خشک این است که به وابستگی مُلین بعد از یک دوره خاص استفاده منجر می شود که می تواند شرایط را بدتر کند.

5. می تواند باعث گاز و نفخ شود

آلوخشک حاوی کربوهیدرات پیچیده و شکری است که به طور کامل در دستگاه گوارش تجزیه نمی شوند. بنابراین، وقتی قندها به کلون می رسند، باکتری ها شروع به تغذیه از این کربو هیدرات ها کرده اند. این باکتری ها گاز روده و باد را ایجاد می کنند. این امر می تواند به خارج کردن باد نیز منجر شود.

این مطلب را هم بخوانید: طرز تهیه حریره بادام و خواص آن

6. می تواند مدفوع را سیاه کند

آلوخشک غنی از آهن است. از جمله مضرات این میوه در صورت مصرف بیش از این است که مانند بسیاری از غذاهای غنی از آهن، اگر در حد افراط مصرف شود، می تواند باعث تیره شدن مدفوع شود. آلو خشک عوارض جانبی خاص خود را دارد، اما شما هنوز هم می توانید آن ها را به میزان متوسطی مصرف کنید تا عوارض بالا برایتان ایجاد نشوند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.