خواص گردو برای کاهش چربی خون
0
خواص گردو برای کاهش چربی خون
کیفیت و تازگی محصولات تازه‌چین را دست کم نگیرید!
همین امروز فرصت دارید تا با ثبت نام در تازه‌چین از کد تخفیف اولین خرید محصولات با کیفیت تازه‌چین برخوردار شوید!
ثبت نام و دریافت تخفیف

گردو می تواند سطح کلسترول خون را کاهش دهد. در مطالعات مختلفی که در سرتاسر جهان بر روی این موضوع انجام شده است، خواص گردو برای کاهش چربی خون مشخص شده است. شایان توجه است که مصرف گردو نه تنها برای کاهش سطح کلسترول خون مفید است، بلکه می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و التهاب را نیز کاهش دهد. در این مقالۀ فروشگاه تازه چین خواص گردو برای کاهش سطح چربی خون را بررسی کرده ایم که می توانید تا انتها بخوانید.

همچنین بخوانید: خواص گردو برای رشد مو

خواص گردو برای کاهش چربی خون

از آنجایی که گردو در خود مقادیر بالای اسیدهای چرب امگا 3 ( به خصوص اسید آلفا لینولئیک) و فیتو استرولها دارد، برای قلب بسیار مفید است. اسیدهای چرب امگا – 3 با افزایش سطح HDL و کاهش سطح LDL باعث کاهش سطح تری گلیسیرید و کاهش تشکیل پلاک های آترواسکلروتیکی در سرخرگها می شوند. فیتو استرولها سطح کلسترول تام را کاهش می دهند. ولی مکانیسمی که باعث کاهش سطح کلسترول تام توسط این ترکیبات می شود هنوز مشخص نشده است. درحقیقت گردو در مقایسه با سایر مغزها مقادیر بیشتری اسیدهای چرب امگا – 3 دارد و این همان خواص گردو برای کاهش چربی خون است.

 گردو علاوه بر اینکه حاوی ترکیباتی است که برای قلب مفید هستند، حاوی مقادیر ارزشمند ویتامین E،  ویتامین B، فیبر  و سایر عناصر معدنی است. تحقیقات بیانگر این است که مصرف 45 گرم گردو به عنوان بخشی از رژیم کم کلسترول به شرط اینکه کالری دریافتی افزایش پیدا نکند، باعث کاهش خطر بیماریهای قلبی – عروقی  می شود. مطالعات انجام گرفته دردانشگاه ها روارد بیانگر این مطلب است که، مصرف رژیم حاوی مقادیربالای مغزها خطر مرگ قلبی ناگهانی را کاهش می دهد.علاوه براین، بسیاری ازمطالعات بیان می کنند که مصرف مقادیرزیاد این مواد(مواد حاوی اسیدهای چرب امگا– 3) خطرحمله قلبی و انسداد سرخرگها را تا 70% کاهش می دهد.

خواص گردو برای کاهش چربی خون

بسیاری از مطالعات در این زمینه نشان می دهد که برای بهره مندی از خواص گردو برای کاهش کلسترول باید روزانه یک مشت گردو مصرف کنید.

FDA این ادعای بهداشتی را تأیید کرده است ، که در مورد هر کیسه گردو که خریداری می کنید صدق می کند و موارد زیر را بیان می کند: “تحقیقات حمایتی اما نه قطعی نشان می دهد که خوردن 46 گرم گردو در روز ، به عنوان بخشی از چربی اشباع کم و کلسترول پایین رژیم غذایی ، و در نتیجه افزایش مصرف کالری می تواند خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش دهد.

گردو مملو از فولات ، ویتامین E و مقدار زیادی چربی خوب است. اگرچه کالری بالایی نیز دارند اما به نظر نمی رسد باعث افزایش وزن شوند. محققان در مرکز تحقیقات در تحقیقات برای یافتن خواص گردو برای کاهش چربی خون در دانشگاه ییل می خواستند تعیین کنند که آیا خوردن روزانه گردو می تواند به افراد در معرض خطر دیابت برای کنترل کلسترول و قند خون کمک کند یا خیر.

خواص گردو برای کاهش چربی خون
گردو و مغز گردو

آزمایش

محققان به طور تصادفی 112 نفر از 25 تا 75 سال – 70٪ آنها زن بودند – را به دو گروه تقسیم کردند. به افراد هر دو گروه 62 گرم گردو داده شد تا روزانه بخورند. به آنها گفته شد هرچه می خواهند بخورند اما مقداری را می خورند ثبت كنند. علاوه بر این، به یک گروه گفته شد که برای جبران کالری اضافه شده با خوردن گردو ، 366 کالری کمتر از غذای دیگر بخورید. هر دو گروه به مدت شش ماه گردو و رژیم غذایی معمول آنها بدون گردو برای شش ماه دیگر خوردند.

همه افراد هر سه ماه یک بار برای اندازه گیری و اندازه گیری و بررسی فشار خون ، کلسترول و میزان قند خون به مراکز بالینی مراجعه می کنند. در این بازدیدها ، محققان کیفیت رژیم های غذایی خود را با استفاده از شاخص تغذیه سالم 2010 ارزیابی کردند.

این مقاله را نیز بخوانید: قیمت گردووعوامل مؤثربرآن

نتیجۀ آزمایش

در آزمایش انجام شده برای بررسی خواص گردو برای کاهش کلسترول خون محققان دریافتند که میزان کلسترول کل و LDL (بد) شرکت کنندگان هنگام مصرف گردو هر روز به طور قابل توجهی کاهش می یابد. علاوه بر این ، چه آنها کالری دیگر را کاهش دهند یا نه ، وزن آنها ثابت ماند. علاوه بر این ، رژیم های کلی آنها هنگام خوردن گردو رژیم غذایی سالم تری داشتند. با این حال ، افزودن گردو هیچ تاثیری بر میزان قند خون یا فشار خون نداشت. این مطالعه به صورت آنلاین و در تاریخ 23 نوامبر 2015 ، توسط BMJ Open Diabetes Research and Care منتشر شده است. آجیل یک میان وعده سالم و بالقوه بدون گناه است. اگر می خواهید کلسترول خود را پایین بیاورید ، یک مشت گردو در روز ارزش امتحان کردن را دارد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.