Warning: copy(/home/tazechin/public_html/wp-content/mu-plugins/htpm-mu-plugin.php): failed to open stream: Permission denied in /home/tazechin/public_html/wp-content/plugins/wp-plugin-manager-pro/plugin-main.php on line 210
انواع بادام | آشنایی با انواع مختلف بادام درختی | بادام نوشت - فروشگاه تازه چین
شناخت انواع بادام درختی
0
انواع بادام

انواع بادام به دلیل اینکه مواد مغذی، چربی های غیر اشباع، ویتامین ها، و مواد معدنی فراوانی در خود دارد، جزو یکی از بهترین و محبوبترین خوراکیهای مغزی محسوب می شود و همان طور که می دانید در آجیل شب عید نوروز جای خوبی در میان ایرانیان پیدا کرده است.

بادام منبع سرشاری از ویتامین های B و E بوده و علاوه بر این سطح بالایی از مواد معدنی نیز در خود دارد. از آنجایی که بادام سطح بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی را دارا است، یک خوراکی مغزی مغذی به حساب می آید و از این رو برای نوزادان و کودکان شیرخوار بسیار مناسب و مقوی است. وجود این دانه مهم را در آجیل شب عید فراموش نکنید. اگر می خواهید با انواع بادام این دانه ارزشمند بیشتر آشنا شوید این مقالۀ فروشگاه تازه چین را تا انتها بخوانید.

این مقاله را هم بخوانید: مهمترین فواید مغز بادام که باید بدانید

آشنایی با انواع بادام درختی

بادام پوست کاغذی

بادام پوست کاغذی یکی از انواع بادام و آجیل های جذاب و دوست داشتنی است که پوسته چوبی آن نازک است و استحکامش به اندازۀ پوسته اصلی آن نیست؛ از این رو با کمی فشار دادن به سادگی می توانید آن را بشکنید و دانه اش را به راحتی جدا کنید. به همین دلیل این انواع بادام به بادام پوشت کاغذی معروف است. به این انواع بادام ، بادام منقا هم  گفته می شود. بادام پوست کاغذی یکی از جذاب ترین اعضای خشکبار ایران است و به صورت شور، بوداده و خام در آجیل استفاده می شود و یکی از پرطرفدار ترین آجیل ها است.

مقاله مفید: طرز تهیه حریره بادام

بادام مامایی

بادام مامایی طرفداران زیادی دارد و مقدار فراوانی از آن هم صادر می شود. درخت بادام مامایی به اصطلاح دیرگل است و در برابر آفت ها مقاوت بالایی دارد، اما از طرفی میوه آن زودرس است. پوسته این انواع بادام نیز در مقایسه با بادام های دیگر نازکتر است. به طور معمول، این نوع بادام در صنایع غذایی به صورت پودر و خلال و در آجیل ب صورت شور و خام استفاده می شود. بادام مامایی به دلیل چربی خوبی که دارد در برخی کاربردهای صنعتی مانند تولید صابون و انواع لوازم آرایشی بهداشتی استفاده می شود. منشأ تولید بادام مامایی ایران است که در انواع آجیل با پوست یا بصورت مغز استفاده می شود.

بادام سنگی

یکی دیگر از انواع بادام ، بادام سنگی است که همان طور که از اسم آن می توانید حدس بزنید، پوست مستحکمی دارد که برای رسیدن به مغز آن حتما باید پوستش را بشکنید. یکی از مزیت های درخت بادام سنگی این است که در مقابل کم آبی مقاومت خوبی دارد و  به همین دلیل در باغ های کشت دیم کاشته می شود. این انواع بادام بیشتر به صورت شور و تفت داده شده در آجیل استفاده می شود و  علاوه بر این در صنایع دارویی و غذایی کاربرد فراوانی دارد.

بادام ربیع

بادام ربیع نیز یکی از انواع بادام خوب است که مثل بادام مامایی در مقابل عواملی مانند آفت و سرمازدیگ مقاوت زیادی دارد. بادام ربیع هم به عنوان آجیل به صورت خام و تفت داده شده استفاده می  شود و علاوه بر این، این نوع بادام در شیرینی پزی هم از آن استفاده می کنند.

 بادام منقا

این انواع بادام نه تنها زودگل است بلکه مغزش نیز طعمی شیرین، ملایم و خوشمزه دارد.  بادام منقا به رنگ قهوه ای روشن و پوست های نازک است و به راحتی می توانید آن را بشکنید.

 بادام سفید

این نوع بادام بسیار زود گل است و مغزی سفید، ترد و خوشمزه دارد. از این رو یکی از جذاب ترین انواع بادام نزد مشتریان است و در بازار هم نسبت به سایر انواع بادام ارزش بیشتری دارد. این نوع بادام بیشتر به عنوان آجیل به صورت خام و تفت داده شده است. علاوه بر این، برای تزیین انواع کیک و شیرینی هم استفاده می شود.

بادام تلخ

درخت این نوع بادام را به دلیل مقاوم بودن در برابر آفات و امراض به عنوان پایه سایر انواع بادام های شیرین استفاده می کنند. این نوع بادام برای گرده افشانی و برای از بین بردن آفات سایر درختان و صنایع دارویی و بهداشتی استفاده می شود. شاید جالب باشد بدانید که این نوع بادام طبق یک دستورالعمل خاصی شیرین می شود و حتی بوداده آن را می توانید به عنوان آجیل مصرف کنید که طعم بسیار خوشمزه ای دارد. از این گذشته روغن بادام تلخ برای رشد موی سر، مژه و ابرو استفاده می شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.