فواید گردو برای سلامتی
0
فواید گردو برای سلامتی

آیا با فواید گردو برای سلامتی آشنا هستید؟ آیا می دانید گردو چقدر برای بدن مفید است؟ اگر اطلاعات کمی در این زمینه دارید یا می خواهید اطلاعاتتان بیشتر شود، این مقاله را بخوانید.

بسیاری از مردم تصور می کنند که منظور از انتخاب یک رژیم غذایی سالم گذشتن و صرف نظر کردن از برخی چیزهای خاص است: قرار دادن پیش غذاها در اولویت، کم کردن مقدار مصرف کربوهیدرات یا چربی اشباع، کنار گذاشتن دسر.

اما اگر چیزی را واقعاً دوست داشته باشید که برای شما خوب باشد چه می کنید؟ نه، ما در مورد شکلات صحبت نمی کنیم (اگرچه در مقادیر کم ، شکلات ممکن است خیلی بد نباشد!). در این مقالۀ فروشگاه تازه چین نکاتی را در مورد فواید گردو برای سلامتی توضیح داده ایم که پیشنهاد می کنیم تا انتها بخوانید.

همچنین بخوانید: قیمت گردو و عوامل مؤثر بر آن

این بار گردو در رأس خبرها قرار دارد. در مطالعات قبلی در خصوص بررسی فواید گردو برای سلامتی نشان داده است در افرادی که آجیل بیشتری مصرف می کنند، فاکتورهای خطر قلبی عروقی بهبود یافته و میزان بیماری های قلبی عروقی در آنها کاهش می یابد. به عنوان مثال ، در چندین آزمایش، مشخص شده است که مصرف آجیل با فشار خون پایین و سطح کلسترول مرتبط است و آجیل قسمت مهمی از رژیم غذایی مدیترانه ای است که مشخص شده است برای قلب نیز مفید است.

بررسی فواید گردو برای سلامتی بدن

در یک مطالعه جدید مشخص شده است که گردو می تواند برای سلامت بدن انتخاب خوبی باشد و این اولین بار نیست که محققان به چنین نتایجی دست می یابند. تجزیه و تحلیل قبلی انجام شده توسط همین محققان (شامل 365 شرکت کننده در مطالعه در 13 آزمایش) نشان داد که رژیم های غذایی غنی شده با گردو باعث کاهش کلسترول کل و LDL (“بد”) در مقایسه با سایر رژیم های غذایی می شوند. از آن زمان ، مطالعات بیشتری در زمینۀ بررسی فواید گردو برای سلامتی با شرکت کنندگان بیشتر در مطالعه و پیگیری طولانی تر منتشر شده است.

فواید گردو برای سلامتی

در این تجزیه و تحلیل داده های 26 آزمایش قبلی در مورد خواص گردو برای سلامت ترکیب شده بود که بیش از 1000 نفر در آن شرکت داشتند. در مقایسه با افرادی که رژیم منظمی دارند ، در کسانی که رژیم غنی از گردو مصرف می کنند، موارد زیر مشاهده شد:

کاهش کلسترول تام (حدود 7 میلی گرم در دسی لیتر ، نشان دهنده کاهش 3 درصدی بیشتر)

کاهش کلسترول LDL (حدود 5/5 میلی گرم در دسی لیتر ، 4٪ کاهش بیشتر)

تری گلیسیرید پایین تر (حدود 5.7 میلی گرم در دسی لیتر ، 5.5 درصد کاهش بیشتر)

آپوپروتئین B پایین تر (پروتئین مرتبط با بیماری های قلبی عروقی) تقریباً 4 میلی گرم در دسی لیتر

در حالی که این بهبودها در چربیهای خون نسبتاً کم بودند، بهبودهای بیشتر (به عنوان مثال رژیم غذایی سرشار از گوشت های قرمز، غذاهای لبنی پرچرب و غذاهای شیرین شده مصنوعی) در زمانی که رژیم مقایسه ای یک رژیم غذایی معمولی آمریکایی یا غربی بود ، قابل توجه بود.

یک رژیم غذایی سرشار از غذاهای پرچرب مانند آجیل همیشه نگرانی در مورد احتمال افزایش وزن را افزایش می دهد ، اما خوشبختانه وزن کسانی که رژیم غنی از گردو دارند خیلی اضافه نشد.

فواید گردو برای سلامتی

چرا گردو برای شما خیلی خوب است؟

این تحقیق جدید جذاب است ، اما یک پرسش ایجاد می شود که آیا گردو در داشتن این فواید منحصر به فرد است؟ در حقیقت ، ممکن است گردو روغنهایی مفیدی در خود داشته باشد که آنها را برای سلامت قلب و عروق خاص می کند. گردو مقدار زیادی اسیدهای چرب اشباع نشده در خود دارد که از چربی های اشباع شده سالم ترند. علاوه بر این ، از فواید گردو برای سلامت بدن این است که دارای اسیدهای آلفا-لینولنیک و لینولئیک است که علاوه بر داشتن اثرات مطلوب بر چربی خون ، می توانند اثرات ضد التهابی نیز داشته باشند باشد که رگ های خونی را سالم نگه می دارد.

همه آجیل ها برابر ایجاد نشده اند. بسیاری از آجیل ها (مانند آجیلهای مورد علاقه من ، بادام و بادام هندی) سرشار از چربی های اشباع نشده تک ، همراه با چربی های اشباع نشده است. اینها در مقایسه با چربی های چربی های اشباع و ترانس چربیهای سالم تری هستند ، اما ترکیب خاص چربی ها و اسیدهای چرب اشباع نشده چندگانه موجود در گردو ممکن است به ویژه برای سلامت قلب و عروق مفید باشد.

دوستداران گردو خیلی عجله نکنید

قبل از این که شکمتان را از گردو پر کنید ، چند نکته مهم را باید بخاطر بسپارید:

بهبودهای موجود در چربی خون که در این مطالعه ذکر شده اندک بود.

در این مطالعه “دوز” ایده آل یا مدت زمان مصرف گردو برای بهره مندی از فواید گردو برای سلامت بدن تعیین نشده است. در یکی از بهترین مطالعات ، شرکت کنندگان به طور روزانه ترکیبی از حدود 9 فندق ، 12 بادام و شش گردو مصرف می کردند. این مقدار ممکن است از آنچه برخی از مردم مایل به خوردنش هستند بیشتر باشد!

مطالعه ای از این نوع نمی تواند ثابت کند که گردو دلیل قطعی بهبود کلسترول فرد در رژیم غذایی غنی از گردو بوده است. این احتمال وجود دارد که کسانی که گردو دوست دارند، بیشتر ورزش می کنند، کمتر سیگار می کشند یا نسبت به کسانی که گردو نمی خورند، ژن های مطلوب تری داشته باشند. برای بهره مندی از خواص این خشکبار لذیذ، بهتر است بهترین زمان مصرف گردو را نیز بدانید.

هیچ غذایی به تنهایی در رژیم غذایی شما نمی تواند باعث سلامتی شما شود. این یک ذهنیت کلی است. یک رژیم غذایی سالم ، ورزش منظم ، اجتناب از اضافه وزن و عدم استعمال سیگار از نقاط شروع خوبی است. و حتی با داشتن یک سبک زندگی سالم ، برخی از افراد برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سایر بیماری ها به داروها یا سایر روش های درمانی نیاز دارند.

این مقاله را نیز بخوانید: ویژگیهای گردوی مرغوب

سخن آخر

محققانی که مطالعات انجام شده در گذشته بر روی فواید گردو برای سلامتی را تجزیه و تحلیل کرده اند ، سفارش می کنند که آنها را به بخشی منظم از رژیم های غذایی خود تبدیل کنیم و شاید آنها را به جای مغزهای دیگر انتخاب کنیم. امیدوارم که این نوع تحقیقات منجر به انتخاب مواد غذایی بهتر و سلامتی بهتر شما شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.