Warning: copy(/home/tazechin/public_html/wp-content/mu-plugins/htpm-mu-plugin.php): failed to open stream: Permission denied in /home/tazechin/public_html/wp-content/plugins/wp-plugin-manager-pro/plugin-main.php on line 210
نگهداری مغز گردو | آشنایی با بهترین روشهای نگهداری مغز گردو - فروشگاه تازه چین
نگهداری مغز گردو
0
مغز گردوی مرغوب
کیفیت و تازگی محصولات تازه‌چین را دست کم نگیرید!
همین امروز فرصت دارید تا با ثبت نام در تازه‌چین از کد تخفیف اولین خرید محصولات با کیفیت تازه‌چین برخوردار شوید!
ثبت نام و دریافت تخفیف

در کنار نکاتی که در مورد گردو و خواص آن آموخته‌اید، آشنایی با نحوه نگهداری مغز گردو هم اهمیت زیادی دارد که در این قسمت توضیحاتی در این زمینه داده‌ایم.

گردو به دلیل داشتن خواص ارگانولپتیکی خوب و اثر حفاظتی در مقابل بیماری های قلبی عروقی، یک خشکبار مطلوب به شمار می آید و یک جزو کاربردی و بسیار مهم در تولید چندین محصول غذایی مانند محصولات لبنی منجمد، شکلات، آبنبات، نان، کیک و خمیر است. یکی از روش های مصرف گردو، تازه تازه مصرف کردن آن است که بدون شک بهترین راه مصرف آن است.

مغز گردوی تازه محصولی است که تحت شرایط نگهداری طبیعی بسیار فسادپذیر است. اما شاید برخی از شما بخواهید مغز گردو را برای مدتی نگه دارید. در این مقالۀ فروشگاه تازه چین روش نگهداری مغز گردو را برایتان توضیح داده ایم.

همچنین بخوانید: خواص شگفت انگیز گردو

نحوه نگهداری مغز گردو

همان طور که می دانید، پاییز فصل برداشت گردو است. پس از برداشت گردو از درخت، پوست سبز آن حتما باید جدا شود و گردو را با پوست خشک آن نگهداری کنند. در غیر این صورت، پس از گذشت مدت کوتاهی پوست گردو سیاه و سبب سوخته شدن مغز گردو می شود.

بعد از جدا کردن پوست گردو، باید آن را حدود 3 الی 4 روز زیر نور مستقیم آفتاب یا غیر مستقیم در یک محیط باز بگذارید تا گردو خشک شود. بعد از خشک شدن کامل، می توانید گردوها را در یک کیسه بریزید. البته توجه داشته باشید که نباید آنها را در جای مرطوب نگهداری کنید. اگر گردو را نشکنید و در جای خشک نگهداری کنید، ماندگاری بالایی خواهد داشت و معمولاً تا یک سال هم ماندگاری دارد.

برای تهیه گردو می توانید آن را به صورت مغز شده هم بخرید و یا اگر آن را با پوست خریده اید، قبل از خراب شدن در اثر گرما، آن را مغز کرده و پس از انتقال به کیسه های پلاستیکی به صورت در بسته در یخچال یا فریزر برای مدت زمان طولانی نگهداری کنید.

بهتر است  بدانید که در صورت نگهداری مغز گردو در بیرون از یخچال، به سرعت بوی کهنگی خواهد گرفت. در نگهداری و خرید این ماده غذایی باید نکات بهداشتی را رعایت کنید، زیرا گردو منبع غذایی غنی از چربی ها است و چربی موجود در آن در صورت قرار گرفتن در برابر حرارت اکسیده شده و باعث ایجاد تغییراتی در ترکیبات و بروز طعم و مزه نامطبوعی در آن می شود. بایستی مغز گردو را در یک ظرف سر بسته در درون فریزر نگهداری کنید تا کهنه نشود.

چگونگی خرید گردو
مغز گردو

نحوه نگهداری مغز گردو

مغز گردو نازک و ظریف است و در اثر ماندن کهنه و رنگ آن زرد یا قهوه ای می شود و طعم مغز دانه تند می شود و در نتیجه می تواند باعث مسمومیت شود و در این صورت، هرگز نباید از آن استفاده کنید. روزانه مصرف 30 گرم گردو کافی است.

نکات مهم در نگهداری مغز گردو

این آجیل به عنوان یک منبع طبیعی از مواد مغذی مانند پلی فنل ها، اسیدفولیک، مس، منگنز، اسیدهای چرب غیر اشباع، توکوفرول ها، لینولئیک، اولئیک، کربوهیدرات، پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی نقش بسیار مهمی در سلامت انسان دارد که به سبب غلظت بالای امگا 3 در آن، به عنوان غذای مغز تصور می شود.

گردو به دلیل داشتن خواص ارگانولپتیکی خوب و اثر حفاظتی در مقابل بیماری های قلبی عروقی، یک خشکبار مطلوب و بسیار مفید محسوب می شود و یک جز کاربردی در تولید چندین محصول غذایی همانند محصولات لبنی منجمد، شکلات، آبنبات، نان، کیک و خمیر است.

شاید بهترین روش های مصرف گردو، تازه تازه مصرف کردن آن باشد. مغز گردوی تازه محصولی است که تحت شرایط نگهداری طبیعی می تواند فاسد شود. یکی از روشهای نادرست نگهداری مغز گردو که ممکن است در بازار یا در پارکها مشاهده کرده باشید، به این صورت است که اغلب این گونه مغزها را دست فروش ها در فصل تابستان، در ظروف شیشه ای پر از آب نمک و یا در کیسه های نایلونی و در شرایطی غیر بهداشتی در بازار عرضه می فروشند که عمر کوتاهی هم دارند.

عوامل مؤثر بر سلامت مغز گردو

اغلب مغز گردو را به صورت دستی جدا می کنند که کاری دشوار و پرهزینه است. جداسازی مغزها به صورت دستی می تواند عامل انتقال برخی بیماری ها از جمله عفونت گوارشی به مصرف کنندگان باشد.

یکی از مشکلات اصلی در خصوص این روش عرضه مغز گردو تازه این است که عمر نگهداری پایینی دارند که با تغییرات شدید به ویژه فیزیکی و شیمیایی همراه است. گردو به دلیل داشتن روغن زیاد، خیلی سریع در اثر عوامل گوناگون فاسد شده و کیفیت خود را از دست می دهد.

فاکتورهای محیطی از جمله غلظت اکسیژن، نور و دما، بر اکسیداسیون چربی تأثیر می گذارند. غلظت اکسیژن از مهم ترین فاکتورهای محیطی است که بر روی اکسیداسیون موثر است. با استفاده از مواد بسته بندی با نفوذپذیری پایین نسبت به اکسیژن و نگهداری دور از نور، می توان از اکسیداسیون چربی و فاسد شدن مغز گردو اجتناب کرد.

این مطلب را نیز بخوانید: خواص گردو برای کبد

نگهداری مغز گردو در فریزر

مغز گردو جز خشکبارهایی است که می توانید آن را در ماه های گوناگون سال مصرف کنید. اما بهتر است برای حفاظت از مواد درون آن، با پوست نگهداری شود. گفتنی است که بعد از شکسته شدن گردو، ظرف کمتر از 24 ساعت نیمی از انواع مواد مغذی درون آن تجزیه می شود و با گذشت همان زمان به صورت مجدد نیمی از باقی مانده مواد مغذی نیز تجزیه می شود. کارشناسان بر این باورند که استفاده از مغز گردو بعد از شکستن آن می تواند از تجزیه مواد مغذی آن جلوگیری نماید و تمامی مواد آن جذب بدن گردد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.