4 مورد از خواص شفابخش گردو
0
خواص شفابخش گردو
کیفیت و تازگی محصولات تازه‌چین را دست کم نگیرید!
همین امروز فرصت دارید تا با ثبت نام در تازه‌چین از کد تخفیف اولین خرید محصولات با کیفیت تازه‌چین برخوردار شوید!
ثبت نام و دریافت تخفیف

این مغزهای چروکیده مگر چه خاصیتی دارند – و آیا باید بیشتر وقتها آنها را بخورید؟ خواص شفابخش گردو را می دانید؟ گردو قدیمی ترین غذای درختی شناخته شده برای انسان است و زمانی گردو فقط خانواده سلطنتی می توانستند از آن استفاده کنند.

خوشبختانه امروزه دیگر اینطور نیست: همه ما می توانیم از خواص شفابخش گردو این غذای سالم و خوشمزه که ظاهرش شبیه مغز انسان است استفاده کنیم. در مقایسه با سایر مغزها، گردو محتوی بیشترین پلی فنولها یا ترکیباتی است که برای بدن انسان مفید هستند و مانند آنتی اکسیدان عمل می کنند و رادیکال های آزاد مضر را از بین می برند.

می خواهید با دیگر خواص شفابخش گردو هم آشنا شوید؟ ادامه مطلب را بخوانید!

بورفی شکلاتی گردو خورده اید؟ کلیک کنید!

ارزش غذایی گردو: در یک وعده گردو چه چیزی وجود دارد؟

ارزش غذایی یک وعده 1 اونسی گردو که تقریباً یک چهارم فنجان است، یا 12 تا 14 نیمه گردو، یا تعداد انگشت شماری است:

کالری: 200

پروتئین: 5 گرم

چربی: 20 گرم

چربی اشباع شده: 2 گرم

کربوهیدرات: 4 گرم

قندها: 1 گرم

فیبر: 2 گرم

سدیم: 0 میلی گرم

به علاوه، گردو تنها مغزی است که با خوردنش مقدار قابل توجهی چربی امگا 3 (گیاهی) وارد بدنتان می شود. در یک مشت گردو 2.5 گرم ALA دریافت خواهید کردو همچنین یک دوز خوب منیزیم و کمی آهن، پتاسیم و کلسیم.

خواص شفابخش گردو

گردو به دلیل داشتن خواص برای قلب شناخته شده است. در حقیقت، مغز گردو گواهینامه Heart-Check دارد، به این معنی که انجمن قلب آمریکا می گوید گردو معیارهای لازم را دارد که غذایی مفید برای قلب باشد. علاوه بر این، تحقیقات جامعی انجام شده است که نشان می دهد خوردن مرتب گردو می تواند تأثیر واقعاً مثبتی بر کلسترول شما بگذارد. اما خواص شفابخش گردو به اینها ختم نمی شود! ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید گردو چه خواص دیگری دارد. فکر می کنیم برخی از این مزایا برایتان تعجب آور باشد.

جلوی افزایش وزن را می گیرد

از آنجا که میزان کالری یک وعدۀ آجیل کمی بیشتر است، به نظر نمی رسد که بتوانیم آن را یک غذای رژیمی بدانیم. اما یک مطالعه جدیدتر که در سپتامبر 2019 به صورت آنلاین در BMJ Nutrition، Prevention & Health منتشر شد، نشان داد که وقتی مردم آجیل را به عنوان یک برنامه منظم از رژیم غذایی خود مصرف می کنند، به احتمال زیاد در دراز مدت افزایش وزن کمتری خواهند داشت (و ریسک چاق شدن هم در آنها کمتر است). پس یکی از خواص شفابخش گردو همین است که جلوی افزایش وزن را می گیرد.

خواص شفابخش گردو

اگر این توضیحات برایتان گیج کننده به نظر می رسد، به این صورت به آن فکر کنید: کسانی که به طور مرتب آجیل می خورند، هر سال فقط حدود 220 گرم به وزنشان اضافه می شود، در حالی که افرادی که گاه و بیگاه بیشتر آجیل می خورند، سالی حدود 450 گرم به وزنشان اضافه می شود. حتی بهتر از این، گردوخواران کمترین افزایش وزن را داشتند. با این حال، توجه داشته باشید که این افراد یک کاسه پر از آجیل نمی خورند: به نظر می رسد عادت آجیل خواری خود را به اندازه یک نصف وعده افزایش داده اند تا کمی متفاوت باشند.

کمک به سلامت روده

ما هر روز چیزهای بیشتری در مورد اهمیت یک میکروبیوم به اصطلاح سالم – یعنی چند تریلیون باکتری ساکن در دستگاه گوارش – و اینکه چه چیزی بخوریم تا امیدوار باشیم روده ای شاد داشته باشید، می آموزیم (در اینجا بهترین غذاهای غنی از فیبر برای روده شماست). یکی از آنها گردو است! هنگامی که محققان گردو را به عنوان غذا به مردم دادند (حدود یک سوم فنجان هر روز به مدت سه هفته)، متوجه شدند که گردو تأثیر مثبتی بر روی باکتری های روده شرکت کنندگان در این آزمایش داشت (در مقابلِ زمانی که همان شرکت کنندگان به مدت سه هفته گردو نخوردند). یک مثال خاص: محققان دریافتند از خواص شفابخش گردو این است که گردو میکروبهایی را افزایش می دهد که ترکیبی به نام بوتیرات تولید می کنند که برای سلامت روده بزرگ بسیار مهم است.

خواص شفابخش گردو : محافظت از سلامت مغز

تحقیقاتی انجام شده است که نشان می دهد این آجیل که ظاهرش مانند مغز انسان است، به معنای واقعی کلمه، برای ناگین شما مفید است (ناگین نام یک پروتئین مهم است که در رشد و تکامل بسیاری از بافت های بدن از جمله، استخوان ها، اعصاب و ماهیچه ها دخیل است و در انسان توسط ژن «NOG» کُد می شود). به یاد داشته باشید که چگونه گردو می تواند سلامت قلب و عروق شما را بهبود بخشد؟ خوب، یک قلب سالم می تواند به شما در کاهش خطر ابتلا به بیماری های نورودژنراتیو و کاهش شناختی مربوط به سن کمک کند.

همچنین تحقیقات خاصی در مورد خوردن گردو و سلامت مغز وجود دارد. مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه در مورد خواص شفابخش گردو ، بهداشت و پیری نشان داد افرادی که روزانه گردو می خورند، سطح تمرکز، یادآوری حافظه کوتاه مدت و عملکرد شناختی در آنها بهتر می شود – در مقایسه با کسانی که گردو (یا هر مغز دیگری) نمی خورند، این سطح پایینتر خواهد بود.

غذای خوشمزه «آبگوشت گردو و به» را هم از دست ندهید

تقویت سلامت باروری

تحقیقات نشان می دهد که اضافه کردن دو و نیم وعده گردو به رژیم غذایی روزانه (70 گرم) به بهبود کیفیت اسپرم، افزایش نشاط، حرکت و فرم در مردان سالم کمک کند. سپس یک مطالعه دیگر وجود دارد – این مطالعه در سال 2019 منتشر شد – که بر روی در مورد زنان باردار انجام شد که دریافتند در کسانی که هر روز آجیل درختی می خورند (و همچنین رژیم مدیترانه ای را دنبال می کنند) خطر ابتلا به دیابت حاملگی کمتر شد و وزنشان حدود 1100 گرم کمتر در دوران بارداری افزایش یافت.

سخن پایانی در مورد خواص شفابخش گردو

در این قسمت نکاتی را در مورد خواص شفابخش گردو توضیح دادیم. گردو یکی از سالم ترین آجیل هایی است که می توانید بخورید. آنها نه تنها فواید زیادی برای سلامتی دارند، بلکه خوشمزه (و همه کاره) نیز هستند! گردو یک ترکیب دلچسب و ترد است که می توانید به سالادها، آرد جو دوسر ، ماست و … اضافه کنید. گردو را در دستور العمل های غذایی خود اضافه کنید تا بتوانید از مزایایش برای سلامت بدنتان بهره ببرید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.