خرید انجیر خشک استهبان
0
خواص انجیر برای سلامتی

انجیر خشک جز میوه های خشک پرطرفدار در ایران است که بصورت بسته بندی شده و یا فله در بازار فروخته میشود.
شهر استهبان را همه به دلیل انجیر های خشک و خوشمزه اش میشناسند و میتوان گفت مرغوبترین انجیر های ایران دراین شهر پروش یافته و خشک میشوند.
از نکات جالب که در مورد انجیر خشک استهبان میتوان گفت این است که تمامی انجیر ها روی درختان و کاملا طبیعی خشک میشوند، پس برای خشک شدن آنها از هیچ دستگاه و موادی استفاده نمیشود.

خرید انجیر خشک استهبان از خود شهر استهبان با قیمت پایین تری نسبت به خرید از واسطه انجام میشود به همین سبب اگر بتوانید محصول را به روش بدون واسطه خریداری کنید، بعنوان خریدار هرینه کمتری می پردازید از طرفی محصول را بصورت مستقیم با کیفیت بهتری خریداری خواهید کرد.

استهبان را بزرگترین انجیرستان دیم جهان می نامند.

انجیر های استهبان در چند نوع و دسته بندی مختلف وجود دارند. که در ادامه به معرفی تعدادی از آنها میپردازیم.

همچنین بخوانید: خواص انجیر تازه

خرید انجیر خشک استهبان صد یک پرک

۵۰ درصد از آن انجیر پرک و مابقی انجیر صد یک است. رنگ این نوع انجیر سفید یا به اصطلاح معمول زرد روشن است.
انجیر پرک همیشه در اندازه AAA است برای همین اندازه آن بیان نمی‌شود.
فروشنده ها ممکن است بنا به سلیقه خودشان مخلوطی از چند نوع انجیر را به فروش برسانند اما وقتی درصد هر کدام بیان نمی‌شود یعنی اینکه میزان درصدشان مساوی است.

انجیر صد یک نیز به انجیری گفته می‌شود که دهان بسته نباشد و یک شکاف داشته باشد.

انجیر خشک استهبان نوع AAAS

انجیر خشک AAAS اندازه ایی بیشتر از ۲۳ میلی‌متر دارد و حرف S آخر آن یعنی اینکه این نوع انجیر super fine یا اعلا است.
این نوع انجیر از نظر رنگ معمولا یک‌دست و سفید است.
از این رو خرید انجیر خشک استهبان با اندازه و سایز بزرگتر بخاطر اینکه تغذیه بهتری داشته و مواد مغذی بیشتری را از دل خاک و نور آفتاب دریافت کرده‌اند، درنتیجه ارزش غذایی بیشتری هم خواهند داشت.
هرچه انجیر بزرگتر باشد اندازه دهان باز آن هم بیشتر است.

خرید انجیر خشک استهبان نوع AAS

خرید انجیر خشک استهبان AAS بین ۱۸ تا ۲۳ میلی‌متر قطر یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین دسته‌ها برای صادرات انجیر محسوب می‌شود.
انجیر خشک استهبان AAS بالسی با بهترین کیفیت و مرغوبیت بالا دارای رنگ زرد روشن و کاملا یک‌دست است.
انجیر خشک استهبان قطری که سایز آن بین ۱۵ تا ۱۸است و جزء انجبرهای اعلاء حساب میشود و کوچکترین سایز رسمی برای خرید و فروش در بالسی است.
اما انجیر خشکی که در سایزهای B , C هم دسته بندی می‌شود دارای اندازه ایی کوچک هستند که بیشتر در کارخانجات برای تهیه مارمالاد یا چاشنی مورد استفاده قرار میگیرند.

خواص انجیر تازه
انجیر آ سه استهبان

انواع دیگر انجیر خشک استهبان

انجیر مربایی
این نوع انجیر برای پخت مربا بیشتر نورد استقاده قرار میگیرد و دارای اندازه هایی ریز و رنگی بیشتر شبیه خرمایی هشتند.
انجیر گنجشک یا زنبور خورده
انجیرهایی شکسته که خوردندگی توسط پرندگان و زنبورها دارد و رنگ سفید و زرد و مقدار کمی خرمایی و لاکی دارد.

مزایای خرید انجیر خشک استهبان

انجیر خشک استهبان از بهترین نوع انجیر در تمام دنیاست که با کشت دیم پرورش داده میشود و در تمام طول کاشت، داشت و برداشت از هیچ کود شیمیایی برای آن استفاده نمیشود به همین دلیل کاملاً ارگانیک و طبیعی نیز حساب می‌شود.
همچنبن در فرآیند خشک کردن انجیر استهبان ار هیچ روش خاصی برای این محصول استفاده نمیشود.
ابن انجیر ها تنها روی ساقه درختان با نور خورشید خشک می‌شوند و بعد از خشک شدن بر روی زمین می‌افتد، به همین دلیل به هیچوان ارزش غذایی خود را ازدست نمیدهد.

این مقاله را نیز از دست ندهید: خواص انجیر خشک

قیمت انجیر خشک استهبان

همانطور که در ابتدا گفتیم برای خرید انجیر خشک استهبان با قیمت تمام شده مناسب و ازران تر بهتر است تا از خود استهبان خرید را انجام دهید با این صورت هم قیمت مناسب تر و کیفیت بهتری در خرید خواهید رسید.

فروشگاه خرید انجیر خشکبار تازه چین از همین تمامی محصولات باغی برای فروش را مستقیم از باغداران برای خریدارام معرفی و عرضه میکند.
یعنی تمای سفارشات خرید از خود شهر و باغ تولید کننده محصول به دست مشتری میرسد و این یعنی ارائه یک محصول با کیفیت و قیمت تمام شده پایین تر که هم برای خریدار و هم باغدار سودمند است تا دست واسطه هایی که جنس های غیرمرغوب و مرغوب را با هم ترکیب میکنند تا محصولات کهنه و قدیمی شان را در کنار محصولات جدید آنهم با چندین برابر قیمت اصلی بفروش برسانند کوتاه شود.

خرید اینترنتی انجیر خشک استهبان

فروشگاه تازه چین با فراهم کردن امکان خرید اینترتی انجیر استهبان فروش مستقیم انجیر از باغات استهبان را برای خریدارن و باغدارن فراهم کرده است.
به این صورت شما به راحتی میتوانید انجیر های خشک عرضه شده در استهبان را به راحتی خرید یا سفارش دهید.

به همین منظور میتوانید به صفحه خرید انجیر استهبان مراجعه کرده و قیمت ها انواع انجیر ها را مشاهده کنید، همچنین برای مشاهده تمامی محصولات تازه چین میتوانید از لینک زیر اقدا کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.