خرید انجیر خشک استهبان
0
خواص انجیر برای سلامتی

انجیر خشک یکی از میوه های خشک پرطرفدار در ایران است که به صورت بسته بندی شده و یا فله در بازار فروخته می شود. شهر استهبان در استان فارس را همه به دلیل انجیرهای خشک و خوشمزه می شناسند و به جرئت می توانیم بگوییم که مرغوبترین انجیرهای ایران دراین شهر پروش یافته و خشک می شوند. در این مقاله نکاتی را در مورد خرید انجیر خشک برایتان توضیح خواهیم داد.
از نکات جالبی که در مورد انجیر خشک استهبان می توان گفت این است که تمامی انجیرها روی درختان و کاملاً طبیعی خشک می شوند، بنابراین، برای خشک شدن آنها از هیچ دستگاه و موادی استفاده نمی شود.

در تازه چین، خرید انجیر خشک استهبان از خود شهر استهبان با قیمت پایین تری نسبت به خرید از واسطه انجام می شود؛ به همین سبب با خرید از وب سایت ما، به روش بدون واسطه خرید می کنید، به عنوان خریدار هزینه کمتری می پردازید و از طرفی محصول را به صورت مستقیم با کیفیت بهتری می خرید.

شهر استهبان را بزرگترین انجیرستان دیم جهان می دانند. انجیرهای استهبان در چند نوع و دسته بندی مختلف وجود دارند که در ادامه تعدادی از آنها را معرفی می کنیم.

خواص انجیر تازه را می دانید؟

خرید انجیر استهبان صد یک پرک

۵۰ درصد از آن انجیر پرک و مابقی انجیر صد یک است. رنگ این نوع انجیر سفید یا به اصطلاح معمول زرد روشن است.
انجیر پرک همیشه در اندازه AAA است، به همین دلیل اندازه آن بیان نمی‌شود.
فروشنده ها ممکن است بنا به سلیقه خودشان مخلوطی از چند نوع انجیر را به فروش برسانند، اما وقتی درصد هر کدام بیان نمی‌شود یعنی اینکه میزان درصدشان مساوی است.

انجیر صد یک نیز به انجیری گفته می‌شود که دهان بسته نباشد و یک شکاف داشته باشد.

انجیر صد یک پرک

انجیر خشک استهبان نوع AAAS

انجیر خشک AAAS اندازه ای بیشتر از ۲۳ میلی‌متر دارد و حرف S آخر آن یعنی اینکه این نوع انجیر super fine یا اعلا است.
این نوع انجیر از نظر رنگ معمولاً یک‌دست و سفید است.
از این رو، خرید انجیر خشک استهبان با اندازه بزرگتر به این دلیل که تغذیه بهتری داشته و مواد مغذی بیشتری را از دل خاک و نور آفتاب دریافت کرده‌اند، ارزش غذایی بیشتری خواهد داشت. هرچه انجیر بزرگتر باشد اندازه دهان باز آن هم بیشتر است.

خرید انجیر استهبان نوع AAS

انجیر خشک استهبان AAS با قطری بین ۱۸ تا ۲۳ میلی‌متر یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین دسته‌ها برای صادرات انجیر محسوب می‌شود.
انجیر خشک استهبان AAS بالسی با بهترین کیفیت و مرغوبیت بالا دارای رنگ زرد روشن و کاملا یک‌دست است.
انجیر خشک استهبان قطری بین ۱۵ تا ۱۸ میلیمتر دارد و جزو انجبرهای اعلاء حساب میشود و کوچکترین سایز رسمی برای خرید و فروش در بالسی است.
اما انجیر خشکی که در سایزهای B , C هم دسته بندی می‌شود اندازه ای کوچک دارند که بیشتر در کارخانه ها برای تهیه مارمالاد یا چاشنی به کار می رود.

انجیر AAS
انجیر AAS

انواع دیگر انجیر خشک استهبان

انجیر مربایی
این نوع انجیر بیشتر برای پخت مربا استفاده می شود و دارای اندازه هایی ریز و رنگی بیشتر شبیه خرمایی هستند.
انجیر گنجشک یا زنبور خورده
انجیرهایی شکسته که خوردندگی توسط پرندگان و زنبورها دارد و رنگ سفید و زرد و مقدار کمی خرمایی و لاکی دارد.

مزایای خرید انجیر خشک استهبان

انجیر خشک استهبان از بهترین نوع انجیر در تمام دنیاست که با کشت دیم پرورش داده می شود و در تمام طول کاشت، داشت و برداشت از هیچ کود شیمیایی برای آن استفاده نمی شود؛ به همین دلیل کاملاً ارگانیک و طبیعی نیز حساب می‌شود.
همچنبن در فرآیند خشک کردن انجیر استهبان ار هیچ روش خاصی استفاده نمی شود.
ابن انجیرها تنها روی ساقه درختان با نور خورشید خشک می‌شوند و بعد از خشک شدن بر روی زمین می‌افتد، به همین دلیل به هیچ عنوان ارزش غذایی خود را ازدست نمی دهد.

قیمت انجیر خشک استهبان

همانطور که در ابتدا گفتیم، برای خرید انجیر خشک استهبان با قیمت تمام شده مناسب و ازران تر بهتر است تا از خود استهبان خرید را انجام دهید با این صورت هم قیمت مناسب تر و کیفیت بهتری در خرید خواهید رسید و اگر به شهر استهبان دسترس ندارید می توانید از تازه چین انجیر مورد نظر خود را بخرید. تازه چین انجیر خود را مستقیماً از شهر استهبان وارد می کند.

بازار خشکبار آنلاین از همین محصولات باغی برای فروش مستقیم از باغداران برای خریداران معرفی و عرضه می کند.
یعنی تمای سفارشات خرید از خود شهر و باغ تولید کننده محصول به دست مشتری می رسد و این یعنی ارائه یک محصول با کیفیت و قیمت تمام شده پایین تر که هم برای خریدار و هم باغدار سودمند است تا دست واسطه هایی که جنسهای غیرمرغوب و مرغوب را با هم ترکیب می کنند تا محصولات کهنه و قدیمی شان را در کنار محصولات جدید آن هم با چندین برابر قیمت اصلی به فروش برسانند، کوتاه شود.

خواص انجیر خشک را هم بخوانید!

خرید اینترنتی انجیر خشک استهبان

فروشگاه تازه چین با فراهم کردن امکان خرید اینترتی انجیر استهبان فروش مستقیم انجیر از باغهای استهبان را برای خریدارن و باغدارن فراهم کرده است.
به این صورت شما به راحتی می توانید انجیرهای خشک عرضه شده در استهبان را به راحتی خرید یا سفارش دهید.

به همین منظور می توانید به صفحه خرید انجیر استهبان مراجعه کرده و قیمت انواع انجیرها را مشاهده کنید، همچنین برای رفتن به صفحه خرید انجیر و مشاهده قیمتها می توانید از این لینک استفاده کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.